inż. Dariusz Mikiel
Szanowni Państwo,

W obecnym świecie gdzie cyfryzacja życia postępuje w zawrotnym tempie, utrata dostępu do istotnych danych elektronicznych może spowodować poważny kłopot. Zazwyczaj pod wpływem stresu i pośpiechu podejmujemy nie zawsze przemyślane decyzje, mogące skutkować nieodwracalną utratą danych. Sytuacja taka może mieć miejsce kiedy nośnik z danymi trafia w ręce osób niekompetentnych, często wykonujących usługę w absurdalnie długim czasie, działających bez zgody i wiedzy klienta lub kuszących atrakcyjnymi cenami.

Na rynku istnieje wiele firm "okienek", które prowadzą działalność handlową. Właściciele bądź osoby pracujące w takich punktach, z reguły posiadają bardzo ograniczoną wiedzę w dziedzinie odzyskiwania danych. Poważnym zagrożeniem o którym warto wspomnieć są osoby prywatne/pracownicy, którzy w nonszalancki sposób porywają się na dyski o których mają znikome pojęcie. Po rozhermetyzowaniu urządzenia i ingerencji w jego mechanikę, stają przed faktem dokonanym, że z dysku w dalszym ciągu nie można odzyskać danych. Takie postępowanie jest bardzo często wyrokiem dla Państwa danych. Jeżeli istnieje nadal szansa ich odzyskania to koszty oraz nakłady pracy są już nieporównywalnie większe. Z reguły dyski otwierane wcześniej, posiadają już liczne uszkodzenia. Do nierzadkich przypadków należą odciski palców na powierzchni zapisu.

Prosimy o wykazanie szczególnej uwagi przy wyborze firmy do której przekazują Państwo swoje dane. Kiedy przekażą już Państwo dysk, warto zawsze poprosić o szczegółowy dokument ekspertyzy.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z metryką naszej działalności na stronie CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) , gdzie znajdziecie dokładne informacje o każdej firmie. Szczególnie polecamy zapoznaie się z historią zmian, zakresem działalności gospodarczej jaką oferują firmy i czym zajmowały się wcześniej (wskaźnik myszy na kodzie PKD). Informacje tam zawarte mogą pozwolić zorientować się z jaką firmą mamy do czynienia. Jakie wykształcenie, doświadczenie oraz wiedzę posiadają.

Nasza działalność nigdy nie opierała się na handlu lub pośrednictwie. Nie prowadzimy usług informatycznych na zasadzie dodatkowego źródła dochodu. Jest to powszechny proceder w Polsce gdzie mamy do czynienia z firmami zajmującymi się wszystkim i tak naprawdę niczym. Często powstają nawet nowe marki takich firm funkcjonujące na marginesie rynku w celu dorobienia sobie z kolejnej działalności. Istnieje wiele sklepów z akcesoriami PC, serwisów naprawiających i sprzedających komputery, które oferują dodatkowo odzyskiwanie danych.

Przekazując nośnik firmie warto przemyśleć tą decyzję i dokonać świadomego wyboru. Więcej informacji na temat zasad naszej pracy znajdą Państwo na stronie o firmie.